Skvělý výkon České sinfonietty a Miroslava Sekery

22.03.2022

Článek upraven 6.5.2022.

Ve středu 16.3.2022 jsme byli svědky dalšího koncertu festivalu ROK NA 4 DOBY a skvělého výkonu orchestru Česká sinfonietta pod vedením dirigenta Radka Baboráka. Součástí večera byl i klavírní koncert v provedení Miroslava Sekery, jehož výkon byl opět neuvěřitelný (člověk by si myslel, že se na jeho výkony dá zvyknout, ale naštěstí nedá). Překvapením a velkým zážitkem byl společný přídavek Miroslava Sekery s Radkem Baborákem, který je předním světovým hornistou. Díky této kvalitní náplni a zřejmě pečlivé propagaci byl sál L&K Fórum ve Škoda Muzeu zaplněn, a to je skvělé!

Pro náš spolek je jistě potěšující, že klavírní virtuos hrál opět na klavír Petrof Monsoon, který má jinak své stálé místo v divadle. Pro tuto příležitost jsme za spolek schvalovali jeho mimořádné přestěhování odbornou firmou.

Pokud se nepletu, festival ROK NA 4 DOBY má v plánu i zkoumat možnosti, kde v Mladé Boleslavi pořádat koncerty vážné hudby. Z tohoto pohledu si myslím, že si můžeme do budoucna škrtnout sál L&K Fórum ve Škoda Muzeu. Zdejší klimatizaci nejde údajně vypnout (už bylo dotazováno po minulých koncertech) a připadal jsem si jak na venkovním koncertě pořádaném poblíž trvale hučících peřejí. Klimatizace je bohužel opravdu hlučná, takže z úvodního slova jsem slyšel jen zlomek. Pianissima orchestru jsme v horních řadách skoro neslyšeli a pokud Miroslav Sekera nehrál zrovna forte a hlasitěji, tak ten krásný klavír zněl trochu jako kdyby s námi nebyl v jednom prostoru. A to je obrovská škoda. 

Libor Švejda