Čestní členové


Jan Kvapil

je houslista, mladoboleslavský rodák, absolvent AMU v Praze, reprezentant české kvartetní školy - dlouholetý člen Talichova kvarteta. Bohatá koncertní činnost u nás i v zahraničí.Miroslav Sekera

je klavírista, benátecký rodák, absolvent AMU v Praze, koncertuje u nás i v zahraničí, vystupuje jako sólista a spolupracuje i s ostatními umělci, např. houslistou Josefem Špačkem, mezzosopranistkou Dagmar Peckovou, pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem, nahrává u nás i v zahraničí.Jiří Sládeček

je violoncellista, mladoboleslavský rodák, absolvent AMU v Praze. Mnohaleté působení ve skupině violoncell České filharmonie, bohatá koncertní činnost na poli sólovém a komorním.Jiří Novák

je houslista, syn významného houslového pedagoga Josefa Nováka, absolvent Pražské konzervatoře a HAMU v Praze. Od roku 1989 působí jako pedagog Gymnasia a Hudební školy hl. města Prahy. Dlouholetý dirigent Mladoboleslavského komorního orchestru.  


Bennewitzovo kvarteto 

je v mezinárodním měřítku špičkovým komorním souborem, což dokládají nejen vítězství ve dvou prestižních soutěžích - v Ósace v roce 2005 a Prémio Paolo Borciani v Itálii v roce 2008, ale i pochvalné hlasy kritiky. V současné době kvarteto koncertuje na významných českých a zahraničních podiích, pravidelně natáčí oceňovaná CD.


Václav Hátle

vystudoval Vysokou školu pedagogickou v Praze obor český jazyk a hudební výchova, působil jako pedagog na Gymnáziu Dr. J. Pekaře v Mladé Boleslavi. Krásné zážitky z této školy má spojeny s prací se zájmovými soubory, pravidelnými školními akademiemi, festivaly komorní hudby a zahraničními zájezdy. 


JUDr. Eva Vágnerová

vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, působí jako notářka v Mladé Boleslavi.


MUDr. Karel Podhola

stojí od roku 1991 v čele Oddělení ušní, nosní, krční a chirurgie hlavy a krku v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi. 


Ing. Martin Hrdlička Ph.D. MBA

je vedoucím vývoje podvozku a agregátu ve Škoda Auto, strojní inženýr, absolvent Fakulty strojní ČVUT v Praze, titul Ph.D. získal na VŠB v Ostravě, MBA na Pfeiffer University v Charlotte (USA). Dlouholetý žák akademického malíře Stanislava Kováře. Dlouholetý žák paní učitelky Šulcové na LŠU v Mladé Boleslavi - hra na violoncello, člen žákovského orchestru. Celoživotní žák paní učitelky Dagmar Tláskalové, kde nastudoval světová literární díla ruských, německých a anglických velikánů v originále.


Michael Kocáb

je český hudební skladatel, zpěvák, občanský aktivista, politik a podnikatel. Na počátku 90. let byl poslancem Sněmovny lidu Federálního shromáždění ČSFR a jedním z iniciátorů odchodu sovětských vojsk z území bývalého Československa. V letech 2009 - 2010 byl ministrem pro lidská práva a národnostní menšiny České republiky ve Fischerově vládě. V roce 1973 maturoval na gymnáziu v Mladé Boleslavi. V Mladé Boleslavi se učil hře na klavír u paní Hany Kyselové v Lidové škole umění. O šest let později absolvoval pražskou konzervatoř v oboru skladba a varhany (skladbu u Ilji Hurníka, varhany u Jiřího Ropka). Ještě během studií v roce 1977 založil kultovní skupinu Pražský výběr. V současnosti je Kocáb autorem písní, komorních děl i filmové hudby (mj. držitelem Českého lva za rok 2004 za film Král zlodějů).


MUDr. Zdeňka Trhoňová

je podporovatelkou umění. Patří do rodu, který se významně podílel na hudebním životě Mladé Boleslavi: Josef Trhoň (kapelník), František Trhoň (sbormistr)František Trhoň ml. (varhaník).


PhDr. Karel Herčík

byl rodák z Kolína, vystudoval obor historie - pedagogika na Univerzitě Karlově v Praze, působil jako archivář, historik i jako pedagog na Gymnáziu Dr. Josefa Pekaře v Mladé Boleslavi. Po roce 1990 byl zvolen starostou města Mladá Boleslav, veřejnost ho zná z řady přednášek a článků o historii města.

Pan Herčík zemřel na začátku roku 2022.