Čestní členové


Jan Kvapil

je houslista, mladoboleslavský rodák, absolvent AMU v Praze, reprezentant české kvartetní školy - dlouholetý člen Talichova kvarteta. Bohatá koncertní činnost u nás i v zahraničí.Miroslav Sekera

je klavírista, benátecký rodák, absolvent AMU v Praze, koncertuje u nás i v zahraničí, vystupuje jako sólista a spolupracuje i s ostatními umělci, např. houslistou Josefem Špačkem, mezzosopranistkou Dagmar Peckovou, pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem, nahrává u nás i v zahraničí.Jiří Sládeček

je violoncellista, mladoboleslavský rodák, absolvent AMU v Praze. Mnohaleté působení ve skupině violoncell České filharmonie, bohatá koncertní činnost na poli sólovém a komorním.Jiří Novák

je houslista, syn významného houslového pedagoga Josefa Nováka, absolvent Pražské konzervatoře a HAMU v Praze. Od roku 1989 působí jako pedagog Gymnasia a Hudební školy hl. města Prahy. Dlouholetý dirigent Mladoboleslavského komorního orchestru.  


Bennewitzovo kvarteto 

Bennewitzovo kvarteto je v mezinárodním měřítku špičkovým komorním souborem, což dokládají nejen vítězství ve dvou prestižních soutěžích - v Ósace v roce 2005 a Prémio Paolo Borciani v Itálii v roce 2008, ale i pochvalné hlasy kritiky. V současné době kvarteto koncertuje na významných českých a zahraničních podiích, pravidelně natáčí oceňovaná CD.


Václav Hátle

vystudoval Vysokou školu pedagogickou v Praze obor český jazyk a hudební výchova, působil jako pedagog na Gymnáziu Dr. J. Pekaře v Mladé Boleslavi. Krásné zážitky z této školy má spojeny s prací se zájmovými soubory, pravidelnými školními akademiemi, festivaly komorní hudby a zahraničními zájezdy. 


JUDr. Eva Vágnerová

vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, působí jako notářka v Mladé Boleslavi.


MUDr. Karel Podhola

od roku 1991 stojí v čele Oddělení ušní, nosní, krční a chirurgie hlavy a krku v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi. 


Ing. Martin Hrdlička Ph.D. MBA

Vedoucí vývoje podvozku a agregátu ve Škoda Auto, strojní inženýr, absolvent Fakulty strojní ČVUT v Praze, titul Ph.D. získal na VŠB v Ostravě, MBA na Pfeiffer University v Charlotte (USA). Dlouholetý žák akademického malíře Stanislava Kováře. Dlouholetý žák paní učitelky Šulcové na LŠU v Mladé Boleslavi - hra na violoncello, člen žákovského orchestru. Celoživotní žák paní učitelky Dagmar Tláskalové, kde nastudoval světová literární díla ruských, německých a anglických velikánů v originále.


Michael Kocáb

je český hudební skladatel, zpěvák, občanský aktivista, politik a podnikatel. Na počátku 90. let byl poslancem Sněmovny lidu Federálního shromáždění ČSFR a jedním z iniciátorů odchodu sovětských vojsk z území bývalého Československa. V letech 2009 - 2010 byl ministrem pro lidská práva a národnostní menšiny České republiky ve Fischerově vládě. V roce 1973 maturoval na gymnáziu v Mladé Boleslavi. V Mladé Boleslavi se učil hře na klavír u paní Hany Kyselové v Lidové škole umění. O šest let později absolvoval pražskou konzervatoř v oboru skladba a varhany (skladbu u Ilji Hurníka, varhany u Jiřího Ropka). Ještě během studií v roce 1977 založil kultovní skupinu Pražský výběr. V současnosti je Kocáb autorem písní, komorních děl i filmové hudby (mj. držitelem Českého lva za rok 2004 za film Král zlodějů).


PhDr. Karel Herčík

byl rodák z Kolína, vystudoval obor historie - pedagogika na Univerzitě Karlově v Praze, působil jako archivář, historik i jako pedagog na Gymnáziu Dr. Josefa Pekaře v Mladé Boleslavi. Po roce 1990 byl zvolen starostou města Mladá Boleslav, veřejnost ho zná z řady přednášek a článků o historii města.

Pan Herčík zemřel na začátku roku 2022.Vytvořte si webové stránky zdarma!