Akce a novinky

 

V sobotu 24. února si můžete udělat výlet do Prahy a od 17 hodin navštívit v Galerii Zbraslav vernisáž výstavy Vladislava Krédla FOTOGRAFIE JAKO VE SNU K POCTĚ JAROSLAVA VOŽNIAKA. Úvodní slovo pronese Mgr. Hana Hamplová, zahraje Flautum Collegium.

Mladoboleslavský Kruh přátel hudby hostil na úvod sezóny Duo Euforico. Houslistka Ludmila Pavlová a violoncellista Eduard Šístek se představili v nově zrekonstruované aule Pekařova gymnázia, která je pro komorní hudbu akusticky ideálním prostorem.

Srdečně vás zveme na výstavu členky našeho spolku: "Mirka Koubková - keramika, obrazy, šperky".
Výstava probíhá od 4. ledna do 10. února 2024 v Městském paláci Templ (Krajířova 102, Mladá Boleslav, otevírací doba: út - ne / 9-12, 13-16).

V pondělí 4. prosince v 19 hodin se na podiu divadla sejdou klavírista Miroslav Sekera a herec, hudebník a skladatel Ondřej Brousek v představení Dobré ráno, milá ženuško!. Recitaci textů dopisů Wolfganga Amadea Mozarta jeho ženě Konstanc doprovodí klavírní přednes jeho skladeb.

Ve čtvrtek 9. listopadu vystoupilo v městském paláci Templ duo klasických kytaristů Siempre Nuevo. Patrick Vacík a Matěj Freml, kteří v této formaci hrají již od r. 2007, patří mezi naše přední hráče vynikající brilantní technikou a procítěným, hudebně promyšleným výrazem. V jejich mistrovském podání měla mladoboleslavská veřejnost možnost slyšet...

V neděli 12. listopadu se scházeli zájemci o setkání s mladoboleslavskými hudebníky – rodáky. Organizátorem tohoto podvečera, který se konal v koncertním sále Základní umělecké školy, byl Spolek přátel umění.