Akce a novinky

 

Ve čtvrtek 2. května proběhl v aule mladoboleslavského Gymnázia Dr. Josefa Pekaře koncert světově proslulého Bennewitzova kvarteta.

Kdo v pondělí 15. dubna vyšlapal schody do Zrcadlového sálu kosmonoského zámku, jistě nelitoval. Znamenití interpreti pianista Martin Kasík a hobojista Vilém Veverka potvrdili, že patří ke špičkám našeho současného výkonného umění. Pro početné a pozorné publikum připravili večer romantické hudby, v závěru doplněný hudbou lehce novější.

Smetanovo trio, patřící k pokračovatelům slavné české komorní tradice, uvítalo zaplněné hlediště městského divadla. Na úvod koncertu vystoupil se sympatickým výkonem pianista Martin Vodička – talent místní ZUŠ. Celý koncert pak provázel slovem violoncellista Jan Páleníček.

Srdečně vás zveme na další abonentní koncert Kruhu přátel hudby Mladá Boleslav. Ve středu 28. února 2024 od 19 hodin vystoupí v Městském divadle SMETANOVO TRIO. Jeden z nejprestižnějších českých souborů současnosti byl založen již v roce 1934 klavíristou Josefem Páleníčkem. V sestavě Jitka Čechová – klavír, Jan Talich – housle a Jan Páleníček –...