Ing. Petr Feřt

Narodil jsem se v Jičíně v r.1948, od r.1950 žiji v Mladé Boleslavi.

Otec: Josef Feřt, ředitel LŠU, hudebník, pedagog, propagátor a popularizátor hudby a zanícený organizátor hudebního života na Mladoboleslavsku.

Matka: Božena Feřtová, ředitelka Zvláštní školy internátní.

Do maturity jsem prožíval rozmanitý hudební život aktivně i pasivně. Doma bylo téma hudba každodenní součástí života. Hrál jsem na klavír (u Hany Kyselové) a klarinet (u Karla Čeledy), účastnil se veřejných večerů, soutěží, chodil pravidelně na koncerty KPH a do divadla zejm. na zkoušky představení, pro které psal otec hudbu a kde dirigoval divadelní orchestr.

Maturoval jsem na GJP (tehdy SVVŠ) v r.1967 a nastoupil na strojní fakultu ČVUT.

Promoval jsem v r.1972 a nastoupil do AZNP. Tam jsem byl 21 let zaměstnán ve výpočetním středisku, nakonec jako vedoucí oddělení řízení výroby. V té době jsem hrál postupně v několika tanečních uskupeních na klávesy, klarinet, altsaxofon, z nouze i zpěv. Naposledy jsem byl v 80.letech jako multiinstrumentalista 9 let v K-systému Milana Klipce.

V roce 1993 jsem odešel ze Škoda Auto do vlastní firmy ASCO, která se zabývala vývojem ekonomického SW a podporou nově vznikající vrstvy drobných a středních podnikatelů v oblasti HW a SW. Ve firmě ASCO působím jako jednatel a spolumajitel dosud, nyní se zabýváme především slaboproudými optickými a metalickými rozvody pro informační technologie.