Akordeonový a kytarový den 4.4.2023 v ZUŠ MB

02.04.2023

Dovolujeme si vás pozvat na jedinečnou akci ZUŠ Mladá Boleslav nazvanou "Akordeonový a kytarový den", která se koná v úterý 4. dubna 2023. Akce navazuje na úspěšný loňský projekt z 27. 6. 2022 "Akordeon 200", který byl oslavou vynálezu tohoto nástroje.

Hlavním programem jsou semináře se špičkovými pedagogy a výkonnými umělci panem Ladislavem Horákem (akordeon) a panem Tomášem Hoňkem (kytara), které probíhají souběžně v prostorách naší školy. Dopolední semináře se konají od 10 do 11 hodin, odpolední od 14 do 15 hodin. V 1. patře na koncertním sále se seznámíte s kytarou a v učebně literárně-dramatického oddělení na 2. patře školy s akordeonem. Semináře jsou určeny pro posluchače i pro přímé účastníky spolupráce s lektory a jsou koncipovány tak, aby byly přínosem pro zasvěcené v oboru i pro širší veřejnost.

Součástí projektu je i výstava nástrojů s ukázkami hry, či s návodem, jak si opravit svůj vlastní nástroj – kytaru.

Závěrečný koncert v 17:30, na kterém uslyšíte oba lektory (L. Horák, T. Honěk) , akordeonové duo sourozenců Šulcových a vybrané žáky akordeonového a kytarového oddělení ZUŠ Mladá Boleslav, bude přirozeným vyvrcholením dne.

Se všemi zájemci se těšíme na shledání (nejen) v koncertním sále!