Vydařený akordeonový a kytarový den v ZUŠ MB

15.04.2023

4. dubna 2023 proběhla v mladoboleslavské ZUŠ akce s názvem Akordeonový a kytarový den. Jejím hlavním programem byly semináře se špičkovými pedagogy a výkonnými umělci Tomášem Hoňkem (kytara) a Ladislavem Horákem (akordeon). Žáci se mohli v rámci seminářů účastnit jak přímé spolupráce s lektory, tak jen jako posluchači. Semináře byly koncipovány tak, aby byly přínosem pro zasvěcené v oboru i pro širší veřejnost. Mladí kytaristé a akordeonisté naší školy rádi využili jedinečné možnosti sdílet své hráčské umění a získat cenné rady, jak svoje dovednosti ještě více zkvalitnit a rozvíjet. Od lektorů se jim dostalo také potřebného povzbuzení a pochvaly. Oba mistři se úkolu chopili nejen jako profesionálové svého oboru, ale také s velkou přirozeností a lidskostí a vytvořili pro posluchače velmi příjemnou tvůrčí atmosféru.

Součástí akce byla také výstava obou nástrojů s ukázkami hry a odbornou přednáškou. Účastníci mohli obdivovat mistrovské kytary z dílny pana Tomáše Hoňka, který se jejich stavbě věnuje již několik let.

Vrcholem celého dne byl skvělý závěrečný koncert, na kterém sólově i společně vystoupili oba lektoři, uvedení vybranými žáky kytarového a akordeonového oddělení (Filip Pinkas, Václav Hašlar, Vojtěch Švec, Petr Brabec) a který byl příjemně zpestřen vystoupením akordeonového dua sourozenců Šulcových.

Zajímavý den připravila ZUŠ Mladá Boleslav ve spolupráci s SPU Mladá Boleslav a statutárním městem Mladá Boleslav.

Jitka Horáčková, členka SPU MB