Nikol Bóková Quartet - pozvánka na koncert 9.6.

22.05.2022

V rámci hudebního cyklu ROK NA 4 DOBY se dalším koncertem představí Nikol Bóková Quartet, který přiváží do Mladé Boleslavi jedinečnou hudbu na pomezí jazzu a klasiky. Jejich hudba oceněná letos cenou Anděl 2022 zazní 9.6.2022 v Leteckém Muzeu Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi.

Nikol Bóková je hudebnice věnující se mnoha hudebním žánrům. Jako interpretka klasické hudby se její repertoár pohybuje od baroka po současnou hudbu, ale primárně se zaměřuje na období 19. a 20. století. Zároveň je mimořádnou autorkou vlastní, jedinečné hudby. Nikol Bóková ve svých skladbách nenuceně cestuje mezi žánry a je zjevně fascinována možnostmi, které nabízejí.​ Kromě kompozice se Nikol věnuje sólové kariéře pianistky, pravidelně vystupuje s předními českými orchestry na českých i evropských pódiích, provádí sólové recitály a nahrává klasickou hudbu pro Český rozhlas. Vystupovala na festivalech jako Janáčkův máj, JazzFestBrno, Americké jaro nebo Influencers of resonance.

Její tvorba čerpá z jejího vzdělání klasického pianisty a kombinuje prvky jazzu, vážné hudby, pop music a minimalismu. Během čtyř let natočila čtyři alba, která se setkala s velkým ohlasem u kritiky. Její debutové album INNER PLACE bylo nominováno na cenu České hudební akademie, druhé album UNRAVEL natočila s Michałem Wierzgońem a Martinem Kociánem, kteří jsou předními jazzovými hudebníky mladé generace. Třetí album PROMETHEUS vyšlo v květnu 2021 a k nahrávce Promethea si Nikol pozvala pozoruhodné jazzové muzikanty Davida Dorůžku a Jaromíra Honzáka a světově uznávaného hráče na lesní roh Radka Baboráka. Album vyhrálo cenu Anděl 2022 v kategorii Jazz.

NIKOL BÓKOVÁ QUARTET - klavír, kytara, kontrabas a bicí - tato kombinace zvuků a nástrojů je nejblíže Nikol jako jádro dokonalého vyjádření hudebního jazyka, který chce sdělit.

Nikol Bóková - klavír a kompozice
David Dorůžka - kytara
Martin Kocián - kontrabas
Michał Wierzgoń - bicí

Alba:
2019 Inner place
2020 Unravel
2021 Prométheus
2022 ELEMENTS