KLAVÍR PRO BOLESLAV - slavnostní předání

03.12.2020

Online přenos slavnostního předání koncertního křídla Petrof Monsoon Městskému divadlu Mladá Boleslav bude možné sledovat ve čtvrtek 3. prosince od 18 hodin na facebookové stránce Nové Boleslavsko. Na pořízení piana v hodnotě 1 839 000 korun byla před rokem vypsána veřejná sbírka. I díky přispění široké veřejnosti tak bude možné obnovit tradici koncertů, které dříve pravidelně a za účasti světových hvězd rozeznívaly sál mladoboleslavského divadla.

Sérii benefičních koncertů a veřejnou sbírku na pořízení nového koncertního křídla, do které přispělo také město Mladá Boleslav a Středočeský kraj, inicioval Spolek přátel umění Mladá Boleslav ve spolupráci s Nadačním fondem ŠKODA AUTO loni v listopadu. Více než šedesát let staré piano, které kvůli svému technickému stavu nevyhovovalo koncertním požadavkům, tak mohlo být nahrazeno koncertním křídlem značky Petrof Monsoon, které - jak už jeho název napovídá - vnese do plachet boleslavské kultury čerstvý vítr.

Vzhledem k epidemiologické situaci proběhne jeho slavnostní předání z rukou předsedkyně spolku přátel umění Jany Mlčochové, náměstka pro kulturu Daniela Marka a člena správní rady Nadačního fondu ŠKODA AUTO Martina Hrdličky bez účasti veřejnosti. Podvečer, během kterého vystoupí klavírní virtuos Miroslav Sekera, rodák z Benátek nad Jizerou, nebo tanečníci z bakovského Tanečního klubu Rytmus, bude možné sledovat online na facebookové stránce Nové Boleslavsko


Záznam celé akce na YouTube kanále Nadačního fondu ŠKODA AUTO: