Deset let Gospel Voices

17.04.2023

V neděli 16. dubna 2023 se v Taneční škole Zita konal Jarní koncert mladoboleslavského pěveckého sboru Gospel Voices. Koncert byl zároveň oslavou prvního desetiletí činnosti sboru. Na publikum čekal v příjemném prostředí slavnostně naladěný sbor s doprovodnou kapelou Gospel gang. Hostem večera byla perkusní skupina Timba Amigos. Sál byl plný, což svědčí o tom, že sbor si získal během svého působení řadu fanoušků.

Průvodního slova se ujal zkušený Martin Herrmann a citlivě posluchače provázel večerem. Publikum mělo k dispozici zpěvník i s překlady písní. Často bylo zapojeno do koncertu rytmizovaným doprovodem či přímo zpěvem. Sbor zpíval celý večer s nakažlivou radostí, koncert obohatily sympatické pěvecké a instrumentální sólové výkony.

Zakladatelkou, sbormistryní a duší sboru je mladoboleslavská lékařka Markéta Zavadilová. Je k neuvěření, že kromě velké rodiny, ordinace a práce v nemocnici zvládá ještě hru na kontrabas v Mladoboleslavském komorním orchestru a již deset let vedení Gospel Voices. Jsme pyšní, že je členkou našeho spolku.

Sboru Gospel Voices přejeme do dalších desetiletí velkou zásobu nadšení, entuziasmu a dobrých zpráv, které si posluchači odnášejí z každého jeho vystoupení.

Eva Pinkasová
místopředsedkyně výboru SPU